Popáté k poslechu o Japonsku: Je opravdu bezpečné?

Jak v komentáři na Facebooku skvěle vystihla Zíza: „Takhle nebezpečnou zemi jsem ještě nepotkala. Hrozí na ní těžká závislost…“ S Japonskem si prostě není radno zahrávat. Může vás ale kromě závislosti potkat i něco dalšího, co by vám neznepříjemnilo jen odjezd, ale hlavně pobyt? Přesně o tom je nový díl podcastu.  O Japonsku se často … A co bylo dál?

Když se třese země Japonská

Japonsko je krásné, ale jeho lokalita má taky svoje velké mínusy a zemětřesení jsou jedním z nich. Bývá jich tady opravdu hodně (až několik tisíc ročně) a sám jsem jich pár zažil. Pokud ale máte tuhle zemi rádi, musíte se s nimi jednoduše smířit… Nebojte, naprostá většina z nich pro vás naštěstí není nebezpečná. Jak … A co bylo dál?

Bez peněz do Japonska nelez

V málokteré společnosti narazíte na tak výrazný střet tradiční a moderní kultury jako v Japonsku. Někdy vás to vysloveně překvapí — třeba když jde o peníze. I když byste to nejspíše od technologického obra nečekali, Japonsko je silně hotovostně orientovanou zemí. A s kartou tady moc nepochodíte. Ať už jste na vesnici nebo v centru … A co bylo dál?