Baseball v Japonsku? Sport číslo jedna

Zatímco já jsem pobíhal po Ósace s velikonočním tatarem, mladí Japonci drželi nesrovnatelně silnější nástroje. Vlastně jsem zpětně docela rád, že se nerozhodli mou touhu přenést slovanské zvyky následovat, protože by to z toho mohla být národní tragédie. Zejména v jindy tak klidné zemi. Musím ale říct, že v rukou japonských dětí i ty baseballové … A co bylo dál?

Ósaka a 4 místa, kterým se (NE)vyhnout

Nechcete si říkat turisti a máte odpor k místům, kde se tísní davy. Chápu. Nebyla by ale škoda některé z nich minout? V zájmu zachování zážitků vybírám 4 lokace, kam míří nohy všech a přesto je dobré jít taky. Začněme v Ósace, neb tam se cítím v Japonsku jako doma. Strávil jsem v tom rozlehlém … A co bylo dál?

Na den mnichem v Kojasanu

Navštívit Japonsko poprvé a zažít něco skutečně netradičního je kumšt. Zvlášť pokud vyrazíte na méně než měsíc. Nejdříve pořádné suši v Tokiu, nerdi (jako já) si vyrazí na podvečerní procházku po elektronické čtvrti Akihabara, pak rychle šinkansenem na chrámy do starého Kjóta a když zbude trocha času, zaskočit na relaxační koupel a při zpáteční cestě … A co bylo dál?