Jak získat pracovní vízum do Japonska pro učitele angličtiny

Zdravím všechny čtenáře Danova blogu a doufám, že přivítají trochu mého „moudra“. Podle Japonců se momentálně jmenuji Zůdží a už od dětství mám blízký vztah k Japonsku, který se postupně rozvíjel až se vyvinul do života v Japonsku – teď jsem tady rok a půl. Učím angličtinu ve školce, užívám si krásy i stinné stránky … A co bylo dál?

Kdo nepracuje do noci, není správný Japonec!

O práci v Japonsku se běžně říká, že je to řehole. Nikdo neodchází dříve než šéf, přesčasy jsou na denním pořádku a když o své zaměstnání přijdete, máte v podstatě jediné východisko… Protože firma je vaše všechno. Je to ale skutečně pravda, nebo jen předsudky bez reálného základu? K článku o práci v Japonsku mě … A co bylo dál?

Necestujte do Japonska na Zlatý týden

Vlaky jsou ucpanější, turistické atrakce ještě turistištější. Pokud máte pocit, že vás Japonci utlačují více než obvykle, zvolili jste si pro návštěvu špatné datum – Zlatý týden. Když jsem se kamarádů ptal, na co se během roku nejvíce těší, přelom dubna a května obsadil jedno z prvních míst. Série svátků vtěsnaná do sedmi dnů, které … A co bylo dál?